Magia filmu – produkcja filmowa Simple Frame

Produkcja filmowa i produkcja reklamowa za każdym razem jest bardzo ryzykowanym przedsięwzięciem, chyba że jest się dobrze przygotowanym i ma się wokół siebie porządną ekipę, która sprosta każdemu zadaniu. Tak jest z Domem Produkcyjnym Simple Frame. Produkcja filmowa zrodziła się u nas z ogromnej pasji do tworzenia, miłości do filmu i kina. Magia produkcji leży w tworzeniu od zera wytworów ludzkiej wyobraźni. To co mamy w głowie możemy przenieść na ekran. Możemy zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy niż widzą nasze oczy.

Przy dzisiejszej technologii, sposobach filmowania i montowania możemy stworzyć niesamowite obrazy, ciekawe, fascynując. Możemy zabrać widza w niezwykłą podróż, zwrócić jego uwagę w zwykłych, codziennych obrazach na rzeczy, których sam by nie dostrzegł. Zaangażować zmysły i wzbudzić emocje. To trudna sztuka. Wymaga ogromnej kreatywności, otwartości na nowe rzeczy, wyczucia artystycznego, pasji i oczywiście umiejętności.

Pasja tworzenia

Zespół Simple Frame tworzą właśnie tacy ludzie. W każdym naszym projekcie, spełniamy nasze pasje, realizujemy wizje i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Ponad 20 lat doświadczenia nauczyło nas branży, nauczyło wsłuchiwania się w oczekiwania ludzi, aktualne trendy.

Produkcja filmowa, a przede wszystkim filmów korporacyjnych, jest bardzo trudnym zadaniem i zdecydowanie różni się od produkcji innych projektów. Każda duża firma, korporacja, dla której produkowaliśmy film zajmuje się czymś innym, ma inny profil działalności. Dla dobra produkcji filmu trzeba dobrze poznać usługi lub produkty oferowane przez firmę. Zapoznać się z charakterystyką korporacji, poznać jej zalety.

To bardzo ważne bo dzięki tej wiedzy ustalamy najlepszy dla konkretnej korporacji scenariusz filmu, wybieramy techniki kręcenia i montażu, rodzaj ujęć, elementy, które trzeba pokazać i są decydujące dla odbiorcy.

Indywidualne podejście

Cała produkcja filmowa jest spersonalizowana pod konkretną firmę. W związku z tym, zanim produkcja filmowa ruszy, trzeba zapoznać się z tym czym się zajmuje i jak chce być odbierana. Jako profesjonaliści, którzy stworzyli setki takich filmów wiemy na co zwracać uwagę, jakich technik używać, co i w jaki sposób wyeksponować. Produkcja filmowa daje wiele, jak nie nieskończenie wiele możliwości multimedialnego przekazu. Potrzeba jednak znajomości zasad, które rządzą produkcją.

Profesjonalizm i doświadczenie kluczem do sukcesu

Znajomości dostępnych technik, mieszania ich ze sobą i umiejętności wykorzystania ich w zależności jaki efekt chcemy uzyskać. Wszystko to opanowaliśmy na przestrzeni kilkunastu lat pracy i realizacji projektów dla wielu firm, z wielu branży, z różnymi ofertami i różnymi wymaganiami co do filmu.

Tak rozpoczynając każdy projekt po zapoznaniu się z produktem/ usługą/ firmą i wytycznymi zaczynamy od pomysłu na film i scenariusza. Na tym etapie ważne jest twórcze myślenie. Wysłuchujemy wszystkich pomysłów, łączymy je, analizujemy czy sprawdzą się w tym konkretnym projekcie. Napędzamy się nawzajem, inspirują nas codzienne rzeczy, zasłyszane rozmowy, obejrzane gdzieś efekty i techniki.

Ze wszystkich sugestii i pomysłów wybieramy najlepsze i na ich podstawie piszemy scenariusz filmu, oczywiście zgodnie z wytycznymi i założeniami ustalonymi z klientem.

Kreatywność tworzy wielkie dzieła

Tworząc scenariusz skupiamy się żeby jak najwięcej  opowiedzieć obrazem i efektami. W końcu ludzie to wzrokowcy i najwięcej informacji chłoniemy właśnie z obrazu. Kiedy klient zaakceptuje nasz scenariusz przystępujemy do organizacji produkcji filmu.

Podstawą jest dobra i sprawna organizacja, w czym pomaga plan pracy. Rozpisujemy każdy dzień zdjęciowy. Skrupulatnie zapisujemy i organizujemy wszystko i wszystkich, którzy będą nam potrzebni do nagrania konkretnych scen. Nie można nic pominąć i o niczym zapomnieć. Później według planu pracy rozpoczynamy dni zdjęciowe.

W trakcie oczywiście trzeba być przygotowanym na wszystko, jednak My nauczeni doświadczeniem doskonale wiemy jak radzić sobie w nieprzewidzianych sytuacjach. Podczas produkcji bardzo ważna jest sprawność, zwinność i wysokie umiejętności organizacyjne. Każdy musi wiedzieć co należy do jego obowiązków i starać się wykonać wszystko najlepiej jak potrafi.

Każdy w zespole ma rolę do spełnienia

Potrzeba jednak również osoby, która będzie pilnowała i koordynowała prace reszty, pilnowała ram czasowych i kontrolowała co dzieje się na planie. Taka funkcyjna osoba znacznie usprawnia prace i dzięki temu ekipa Simple Frame zawsze wyrabia się w założonym czasie.

Po nakręceniu materiału przekazujemy go do montażu. Tu zaczyna się kolejny bardzo ważny etap – postprodukcja. We współpracy z reżyserem, operatorem i resztą ekipy montażysta wybiera najlepsze ujęcia, skleja je ze sobą za pomocą ciekawych, nowoczesnych przejść, dodaje efekty. Podczas postprodukcji dźwięku zostanie wmontowana muzyka, która podszyty jest tekst. Powinna być dostosowana do treści i charakteru filmu. Dynamiczna, przyjemna, nienachalna. Po zakończonej postprodukcji gotowy film – produkcja filmowa trafia do klienta.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Wszystkie etapy powstawania filmu, produkcja filmowa są ze sobą ściśle powiązane, wpływają na siebie, zazębiają się, zależą jeden od drugiego. Do każdego przykładamy się jednakowo mocno i cała ekipa współpracuje ze sobą od początku do samego końca.